AKTIVUJEME

TVOJE LEPŠIE JA

A myslíme to úplne vážne. ActiveLab nie je iba o jednoduchom cvičení. Sme presvedčení, že pokiaľ sa človek chce stať aktívnejším a zdravším, tak nestačí len začať cvičiť, ale chce to celkovú transformáciu tela i mysle.

Si pripravený na zmenu?

Zakladáme si na týchto pilieroch

Pohyb

Pohyb vnímame ako nesmierne dôležitý prvok z našich 4-roch pilierov a to pretože človek sa narodil,aby sa hýbal. Žijeme v spoločnosti,kedy je pohyb vzácnym darom našej sedavej spoločnosti. Kto sa totižto môže v práci hýbať, ten je šťastný človek medzi nami. Kto nie, s tým mu pomôžeme.

Strava

Hovorí sa,že 80% úspechov pri cvičení je strava. V podstate je jedno koľko percent to je. Je jedno aj to, že či chcete schudnúť, pribrať,alebo si svoju hmotnosť udržať. Strava je dôležitým faktorom nášho života a mali by sme si dávať veľký pozor na to,čo do úst vkladáme. Jedlo už nie je tak čisté aké bolo… kvalita v jedle sa stráca.

Myslenie

Bez cieľa to nepôjde. Kto nevie kam chce ísť, nemôže sa čudovať,že príde úplne inde. Nastavenie si cieľa vkladáme na prvé miesto pre našich klientov. Stanoviť si jasné a merateľné ciele patrí k našim prioritám. Spolu s nastavením cieľa.

Regenerácia

Ďalším dôležitým faktorom je regenerácia. Človek, ktorý neoddychuje a nemá dostatočné množstvo regenerácie sa nemôže čudovať, že priberá, že si k sebe privodzuje zdravotné problémy a že sa mu nedarí v osobnom a pracovnom živote. Nie sme stroje, sme opotrebovateľní… Základom je 8h kvalitného spánku.

Dýchanie

Dýchame bez toho,aby sme si to uvedomovali avšak málokto z nás si uvedomuje jeho reálnu podstatu. Ľudia dýchajú plytko a automaticky. Prehĺbením dýchania sa násobne viac spájame s prírodou a prijímame väčšie množstvo energie. Rovnako ním vieme znížiť úroveň stresu a zvýšiť imunitný systém.

Chladenie

Ak sa chladu vystavíš v správnej forme, bude to pre teba znamenať veľké množstvo benefitov. Nahromadí sa ti hnedý tuk a následne sa zbavíš svojho zlého tuku. Znižuješ početnosť zápalov, ktoré spôsobujú rôzne zdravotné problémy tým, že zvýšiš odolnosť svojho imunitného systému. Zlepšíš si kvalitu spánku a začneš produkovať viacej endorfínov, ktoré zlepšujú tvoju náladu. V neposlednom rade prekonávaš sám seba a pocit po chladení v ľadovej vode je neskutočný.

Čo o nás hovoria?

S Patrikom trénujem viac ako 4 roky. Musím povedať že som sa nestretla ešte s trénerom, ktorý by svoju prácu vykonával tak dôsledne a svedomito. Ku klientom sa nespráva len ako tréner, ale aj ako kamarát ,ktorý pomôže s akýmkoľvek problémom. Tréningy boli vždy dobre spracované a taktiež kladie veľký doraz na prevedenie správnej techniky a to je veľké plus. V priestoroch ActiveLab centra sa mi trénuje veľmi dobre. Má funkčné zariadenie a taktiež sú tam ľudia ktorý urobia príjemnú atmosféru, takže sa tam cítim ako doma a trénovanie ide hneď lepšie.
Nina ŠkapcováŠportovkyňa
Keď ma Patrik požiadal o recenziu na jeho web, tak som neváhal ani sekundu, pretože tento človek skutočne naštartoval moje lepšie ja, ktoré sedavým spôsobom života tak nejak ochablo a začalo sa to odzrkadľovať na zdraví, ale aj na pracovnom výkone. Vďaka Patrikovmu dohľadu ma cvičenie začalo neuveriteľne baviť a aj keď som momentálne mimo Oravu, tak jeho tréningy a rady stále využívam. Cvičeniu som sa nárazovo síce raz za čas venoval, ale až pri Patrikovi som začal pozorovať výsledky a preto som aj neustále motivovaný pokračovať, čo je podľa mňa úplne kľúčové. Za mňa veľké ďakujem a odporúčam všetkým, ktorí sa chcú cítiť lepšie vo svojom tele!
Peter KarkoškaPodnikateľ
S tréningami som veľmi spokojná. Chválim aj prístup trénera. Vrelo odporúčam trénerov z ActiveLab centra.
Júlia BalákováŠtudentka
Ku Patrikovi ma doviedla náhoda. No bolo to stretnutie, ktoré zmenilo veľa vecí v mojom živote. Po autonehode som nevedela dať svoje telo do pohybu. Točila som sa v kolotoči vyšetrení, rehabilitácií, strácala som čas aj energiu. Patrik je profesionál, vo všetkom čo robí. Jeho tréningy doslova šité na mieru ma už po niekoľkých týždňoch postavili na nohy. Len vďaka jeho priateľskej povahe, ľudskému prístupu a aj citlivému načúvaniu som sa pomaličky vrátila k sebe. Aj keď zídem z cesty, nikdy mi nič nevyčíta, no vystrie ruku a potiahne ma späť. V dnešnej dobe, znak silného a múdreho človeka! Vysoká profesionality, poctivá príprava a parádne prevedenie tréningov - to je Paťo a ActiveLab. V priestoroch ActiveLabu, kde cvičíme je vždy super nálada, súkromie a veľmi motivujúca atmosféra + výbava na 1. V ActiveLabe sa postarajú o tvoje telo, pomôžu so správnym stravovaním, či odľahčiť myseľ... Stali sa mojou súčasťou. Patrikovi ďakujem za to, že opäť plnohodnotne fungujem!!!!
Zuzka KertysováMilovníčka prírody
V Námestove v ActiveLab trénujem pravidelne a s Patrikom a jeho službami som maximálne spokojný. Cvičenia vie vysvetliť poprípade ukázať. Ku klientom je veľmi milý a priateľský. Tréningy vie nastaviť či obtiažnosťou alebo časovo tak aby to vyhovovalo klientovi. Jeden tréning som absolvoval aj s jeho kolegom Ľubom Záhumenským a jeho prístup sa mi tiež páčil. Rovnako bol milý a priateľský. Služby týcho pánov Vám vrelo odporúčam! 🙂
Martin GáborParahokejista

O zakladateľovi ActiveLab

Volám sa Patrik Barčák, mám 25 rokov a v roku 2021 som dokončil 2. stupeň štúdia na FF UMB (Mgr.) v odbore Učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo. Titulom na univerzite som dosiahol 5. stupeň kondičného trénerstva, čo je najvyšší možný stupeň na Slovensku.

Už viac ako 6 rokov pomáham klientom pomocou tréningov meniť ich životy k lepšiemu. Príbehy, ktoré som počas tohto obdobia so svojimi klientmi zažil ma posúvajú vpred a nútia robiť túto prácu stále kvalitnejšie. 

Verím, že kontinuálne vzdelávanie v tomto odbore je kľúčom k úspechu. Preto som okrem vysokoškolského vzdelania absolvoval aj medzinárodne uznávané školenia a kurzy, ktoré posúvajú moju prácu na vyššiu úroveň:

EPI Phase 1
EPI Phase 2
Exos Strength workshop
Exos Speed workshop
Exos Mentorship 1

Momentálne sa venujem hlavne osobným tréningom, bežnej populácii a športovcom. Už tretí rok pôsobím ako kondičný a silový tréner klubu MŠK Námestovo so zameraním na rýchlostné a silové schopnosti hráčov a tiež sa venujem tréningom na zlepšenie kĺbovej pohyblivosti a stability pomocou ktorých predchádzame zraneniam.