Zostaň v kondícii aj počas sviatkov! 5 tipov ako nepribrať cez Vianoce.

Aj keď budú tieto sviatky vo veľkej miere odlišné od tých predchádzajúcich a to najmä preto, že nás z každej strany bombarduje Covid-19 a rovnako nás čakajú aj obmedzenia v spoločenskom živote. Aj napriek tomu je veľa z nás počas sviatkov obklopených množstvom jedla, ktoré kupujeme, nie vždy s uvážením a chladnou hlavou. Taktiež náš pohyb je obmedzovaný uzatvorenými vnútornými aj vonkajšími športoviskami.

Napriek tomu má každý z nás možnosť udržiavať svoje telo v kondícii a nepribrať. My ti prinášame niekoľko tipov k tomu, ako sa postaviť zvykom spoločnosti a aj to, ako si vyčleniť priestor na pohybovú aktivitu.

  1. Prechádzky sú veľmi vhodnou a prijateľnou aktivitou, ktorú môžeš robiť počas celého trvania sviatkov, kedykoľvek a na akomkoľvek mieste. Už 1h prechádzky ti zabezpečí približne 300 aktívnych kalórii, ktoré môžu pomôcť k tomu, aby si si dokázal udržať svoju hmotnosť (poprípade niečo zhodiť).
  2. Najskôr sa najedz kvalitného jedla. Ak máš chuť na nejaké nezdravé pochutiny, ktoré ste doma pripravili najskôr sa najedz jedla, ktoré je pre teba tou vhodnejšou a zdravšou alternatívou, a ak ti potom v žalúdku ostane nejaký priestor, vtedy si daj to nezdravé. Veľmi pravdepodobne tak zješ oveľa menej toho nezdravého jedla.
  3. Jedz ovocie! Ovocie je v zimnom období žiadaným tovarom. Vôňa mandaríniek, pomarančov a ananásu v každom z nás rozčarujú závan Vianoc. A navyše ovocie obsahuje cukry, ktoré sú pre telo neškodné a v kombinácii s vodou a vlákninou, ktoré nám pomáhajú pri jeho trávení sú pre nás prínosnou potravinou.
  4. Upratuj. Čuduješ sa, že čo to tu píšeme? Áno upratuj. Počas upratovania, ktoré je počas sviatkov potrebné robiť dosť pravidelne môžeš spáliť dostatočné množstvo kalórii a ani si to neuvedomíš. A navyše tvoja polovička alebo rodina z toho bude mať nesmiernu radosť.
  5. Otužuj sa. Naozaj je to tak. Vystavovaním sa chladu nie len pobytom vo vode ale aj napríklad tým že si uberieš v izbe teplotu na 18-19° vieš nakopnúť metabolizmus a vieš zvíšiť aktivitu hnedého tuku. Hnedý tuk narozdiel od bieleho, (ktorý je len úschovňou kalórii) pomáha pri premene bieleho tuku na teplo. Keď sa teda budeš vystavovať chladnému počasiu vieš svoj metabolizmus lepšie naprogramovať na to, aby spaľovalo tuk, ktorý na sebe tak dlho hromadíš. Benefitov otužovania je však viacej a my si o nich povieme neskôr.

Veríme, že sa ti náš článok páčil. Neváhaj a prečítaj si viacej článkov z nášho blogu, ktorý píšeme pre teba, aby si mohol byť lepším pre seba a spoločnosť v ktorej sa nachádzaš. Pretože len zdravé telo nie je príťažou a môže slúžiť.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *